Country Tarzı Mobilya

Country Mobilyalar

Country (kantri diye telaffuz edilir.) bir çok Türkçe karşılığının yanı sıra kırsal anlamına da gelmektedir. Bu sebepten üreticiler olararak kır hayatının özelliklerini mobilyalara taşımaya çalışırız. Evlerinize yeni bir hava katmayı düşünen siz, arayış içine girmenizin ardından karışık hayaller kurar ve bir türlü istediğiniz tarzı yakalayamamaktan şikayet eder duruma gelebilirsiniz.

İşte bu karmaşık duyguların ardından aslında aradığınız tarzın country mobilya ve ya country tarzı mobilya olduğunu fark edersiniz. Eğer bu süreç alım yapmadan önce tarafınızdan keşfedilir ise sorunu çözmüşsünüz demektir. Bu anlayıştan hareket ile bizde sadece country tarzı mobilya yapmayı değil country mobilya ve ya country tarzı mobilyayı size anlatmaya başlamayı kendimize görev bildik.

Country mobilya nedir? Eski evlerimizi ve yöresel evlerimizi sıcak renk kombinleri ile birleştiren ve anımsatan tarzın adıdır aslında. Dolu bir ev havası verir iken sadelik ön planda düşünülür. Bu tarz aynı zamanda zıt bir tarz olarak da bilinir. Modern mobilyalar göz önüne alındığında çok farklı görülse de modern mobilyalar ile inanılmaz bir uyum göstermektedir. Country mobilya ülkeden ülkeye küçük farklılıklar gösterse de genel olarak aynı özellikleri barındırmaktadır.

Başlıca bilenen country tarzı mobilyalar;

  • Amerikan country mobilya tarzı; kaba görüntüsü ile sert hatlara sahip fakat bizler tarafından pek tercih edilmeyen bir tarz olarak bilinir.)
  • İngiliz country mobilya tarzı; şömine ve çiçek desenli kumaş kullanımı bu tarzı diyerlerinden ayıran en önemli farktır. Ayrıca beyaz ve krem rengi duvar ve kumaşlar da bu tarzı anlatır. Türkiye’ de bilinen ve tercih edilen bir tarzdır.
  • Fransız country mobilya tarzı; bizler tarafından en çok bilinen ve tercih edilen tarzdır. Kırımlı hazırlanan mobilyalarda ince motifler ve açık renkler göze çarpar. Fransız tarzı country mobilyalar hazırlandıktan sonra görülmeye değer bir mobilya olarak gözümüze çarpar.

Country mobilya son dönemlerin en gözde mobilya tarzlarından olmayı başarmıştır. Bu anlayış ile ürettiğimiz mobilyalarımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.