Retro Tarz Mobilya

Retro Mobilyalar

Retro ev tasarımı anlamına gelmektedir. Retro mobilya eski tarz tasarımların günümüz mobilya tarzlarına uyarlanması sonucu çıkan mobilya tarzıdır. Retro mobilya tarzı bazı dönemlerde eski moda tasarımlar diye adlandırılmış olsa da günümüzde halen kaliteli bir tarz olarak göze çarpmaktadır. Retro ev tasarımı anlamına geldiğinden aslında kişinin kendi hayal gücünden çıkan tasarımlar olarak da değerlendirile bilir.

Retro tarzı mobilyalar eski ile modern tarzın bir birleşmesi olarak da karşımıza çıktığı görülür. Böylece bu tarzda renklerin seçimi, görünümü ve etkisi büyük bir önem arz etmektedir. Bu tarz mobilya seçen kişilerin genelde diğer tarz mobilyalar ile deneyimi olmuş ve onlardan sıkılmış olma ihtimalleri yüksektir. Bu tarzda renklerin yanı sıra halı ve aksesuar seçimlerinde tarzın belirlenişi anlamanı gelmektedir.

Kısacası Retro tarz mobilyalar sadece mobilyadan ibaret değildir. Geçmişin yani 70 80 ve 90 yılların mobilya havasını günümüz renk ve aksesuarları ile harmanlanmasından genelde bu tarz küllerinden doğmuş olur. Bu sebepten bu tarz mobilya seçenlerin ya ön görüsü yüksek yada yaşanmışlığı çok fazla olan kişiler tarafından tercih edilmesi muhtemeldir.